Varför välja oss

 • Varför välja oss?

  Ett dykcertifikat är din nyckel till en ny, spännande värld! Dykning är både en äventyrssport och en avslappnande hobby och hos oss kan du känna dig trygg med din dykutbildning.

  På Lunds dykarskola erbjuder vi dykutbildning på alla nivåer, från den grundläggande kursen Open Water Diver till fortsättningskurserna Advanced Open Water Diver och Rescue Diver samt ett stort utbud av olika specialkurser.

  Efter avslutad kurs erhåller du ett PADI-certifikat som är giltigt och erkänt på global nivå.

  Open Water Diver har du möjlighet att genomföra som ett Referral Program där du gör teori och poolträning hos oss och de fyra kurs-dyken utomlands. Detta upplägg passar perfekt om du vill ta de första stegen hemma i Sverige och ändå kunna avsluta din dykkurs på varmare breddgrader under din semester.

  Våra instruktörer är eldsjälar som med erfarenhet och kompetens gör att du kan känna dig trygg hos oss.

  Alla kan lära sig dyka!

   1112
FacebookGoogle+PrintFriendlyEmail

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.